MPK w Jurczycach!!!

MPK w Jurczycach!!!

Postprzez jurczyce » 04 Gru 2011, 18:31

Szanowni Państwo
Prezentujemy dla Was rozkład jazdy autobusu MPK linia 273, który od lutego 2012r. będzie kursował na trasie Grabie-Skawina PKP.
Bardzo prosimy o uwagi i komentarze do zaproponowanych odjazdów nowej linii autobusu. Na państwa sugestie czekamy do 8.12.2012r
na forum internetowym lub bezpośrednio propozycje kierować do Sołtysa wsi Jurczyce.
Image
jurczyce
Administrator
 
Posty: 122
Rejestracja: 17 Sty 2011, 18:52

Re: MPK w Jurczycach!!!

Postprzez leszek59 » 05 Gru 2011, 11:18

Brakuje według mnie przystanku Jurczyce Szkoła. Odległość Jurczyce -Dom Ludowy a Jurczyce -Podole jest dość znaczna a odległość Jurczyce- Podole i Jurczyce -Bar niewielka. Czy nie lepiej byłoby wypośrodkować te dwa ostatnie przystanki w jeden albo wprowadzić ten dodatkowy. Co do rozkładu jazdy to trudno się wypowiadać bo do Skawiny może to będzie dobry dojazd ale do Krakowa to już gorzej. Ten autobus z Grabia 6.05 to późno a ten 4.40 to chyba zbyt wcześnie.
leszek59
 
Posty: 22
Rejestracja: 03 Lut 2011, 10:23

Re: MPK w Jurczycach!!!

Postprzez Kate » 06 Gru 2011, 17:03

Bardzo by się przydał autobus o godzinie 6.25 z Grabia tak by osoby pracujące w Skawinie i rozpoczynajace pracę o 7 mogły na spokojnie i bez konieczności wczesnego wstawania dostać się do miejsca pracy czy też szkoły.Uważam, że rozkłady jazdy powinny być bardziej wyśrodkowane pomiędzy kursami 213. Z tego co widzę są one praktycznie o tych samych porach.

Proponowałabym też pierwszy mpk w weekendy np o 4.00 ze Skawiny. Prawdopodobnie bedzie jeździł autobus nocny z Kampusu UJ do Skawiny a wiadomo że na wioski zapewne nie pojedzie dlatego (co szczególnie ważne dla młodych osób)można by się było przesiąść z tego nocnego z Krakowa-Skawiny i dostać się do Jurczyc. Myślę, że taki wczesny kurs w weekendy byłby czymś w formie autobusu nocnego, o którym na wsiach można pomarzyć dlatego ważne żeby był choć jeden taki kurs o 4.00 z Krakowa (np w przypadku 213) lub o 4.00 ze Skawiny (w przypadku 273).Poza tym w weekendy pierwszy kurs w kierunku Krakowa np 213 jest o godzinie 7 a wiele osób pracuje w weekend np od 6 rano i nie ma się czym dostać co również przemawia za faktem, że potrzebny jest kurs o 4.00 ze Skawiny w weekendy.

A i jeszcze kurs o 15.00 ze Skawiny byłby dobry (zwłacza dla pracujących od 7-15) :)
Kate
 
Posty: 7
Rejestracja: 06 Gru 2011, 16:14

Re: MPK w Jurczycach!!!

Postprzez Kate » 06 Gru 2011, 17:14

Aha i ze Skawiny również około 18.15 by się przydało bo nic od 17.30-19.00 nie jeździ w tych porach (np.213 jedzie o 17.30 a potem o 18.50 a 273 jeździłoby o prawie tych samych godzinach) dlatego kurs ok 18.15 wg mnie byłby rozsądniejszą porą
Kate
 
Posty: 7
Rejestracja: 06 Gru 2011, 16:14

Re: MPK w Jurczycach!!!

Postprzez lady » 07 Gru 2011, 17:25

Fajnie, że w końcu będzie jeździć mpk. Mam tylko takie zastrzeżenie- "Jurczyce- Bar"- podejrzewam że ten przystanek będzie tam, gdzie był dawniej bar. Wydaje mi się, że przystanek "na dole" Jurczyc jak najbardziej powinien być, gdyż chodzić tam pod górkę na przystanek Podole to jednak np. dla osób starszych będzie problem. Jedyne co dla mnie mogłoby ulec zmianie to nazwa przystanku ;) Swoją drogą, dobrze ze nie trzeba krzyczeć- "Panie kierowco- pod barem proszę":D..pod barem, którego de facto już nie ma...
lady
 
Posty: 8
Rejestracja: 08 Lut 2011, 15:42

Re: MPK w Jurczycach!!!

Postprzez aqq » 07 Gru 2011, 23:21

Wszystko bardzo dobrze jedyne co chciałbym wnieść to prośbę o to aby ostatni autobus nie był o 19:00 ze Skawiny ale troszkę później bo 213 jest o 18:50 wiec jaki sens ma 273 10 minut później ?
aqq
 
Posty: 6
Rejestracja: 30 Mar 2011, 20:44

Re: MPK w Jurczycach!!!

Postprzez gilala » 08 Gru 2011, 07:08

Bardzo się ciesze że udało się uruchomić w końcu taką linię. Moje uwagi to takie, że można by dodać ze dwa autobusy pomiędzy rannymi a popołudniowymi kursami w dzień powszedni..
gilala
 
Posty: 6
Rejestracja: 09 Lut 2011, 20:25

Re: MPK w Jurczycach!!!

Postprzez Brodacz » 08 Gru 2011, 17:02

Nie ma możliwości żeby z takiej małej ilości kursów stworzyć sensowny rozkład.
Szczerze mówiąc nie sądziłem że dożyje MPK w Jurczycach więc jeśli decydenci nie wycofają się z tego świetnego pomysłu to prędzej czy później pojawi się wiecej kursów i wtedy będzie można dywagować nad godzinami kursów. (jestem za przesunięciem kursu 4:40 na 5:00 lub 5:10)
Brodacz
 
Posty: 1
Rejestracja: 08 Gru 2011, 13:34

Re: MPK w Jurczycach!!!

Postprzez karolina » 08 Gru 2011, 18:09

Jeśli o mnie chodzi, byłabym za tym, by ten mpk jeździł częściej. A przynajmniej by np powstał kurs po 10, kolo jedenastej, ponieważ dużo młodzieży ma również na zmiany kiedy lekcje zaczynają się kolo południa i nie maja za bardzo czym dojechać. Tak samo wieczór, przydał by się mpk później niż 19.00 ze Skawiny, ponieważ z godzin popołudniowych tez pasowałoby czymś wrócić. Dobrze by było gdyby kursował mpk przed dwudziesta. Najważniejsze jednak, ze wgl powstał taki mpk. :)
karolina
 
Posty: 2
Rejestracja: 05 Gru 2011, 16:59

Re: MPK w Jurczycach!!!

Postprzez kamil » 08 Gru 2011, 22:59

Uważam, że widząc rozkład jazdy 273 wypada odnieść się do kilku problemów:

1) Częstotliwość jazdy 273.
Siedem kursów proponowanych we wstępnym rozkładzie w żaden sposób nie może wypełnić pokładanych zadań przed tą linią mpk, takich jak: środek transportu do ośrodka zdrowia w Radziszówie dla starszych, środek transportu pozwalający dostać się do Skawiny do lekarza specjalisty, urzędu gminy, placu targowego, etc. Bardzo prosto można powyższe udowodnić, wystarczy założyć, że starsza pani będzie potrzebować dojechać do ośrodka na 9.00 bo o tej będzie miała umówioną wizytę. Założyć można, że wizyta i czekanie w kolejce zajmą czas do 10.15. I co w takiej sytuacji? Pani będzie musiała jechać 1,5h wcześniej bo ostatni kurs jest o 7.25 a wracać o 14.38? Moim zdaniem takie czekanie jest nie do pomyślenia. Ten przykład jest najprostszy, a wiadomo, że jest wiele innych np. młodzież dojeżdżająca do szkoły czy na uczelnie potrzebująca szybkiego, w miarę częstego środka lokomocji, który będzie musiał zastąpić 213 bo rozkład jazdy tej linii zostanie obcięty. Moim zdaniem realnym kompromisem będzie dołożenie kilku kursów tak aby 273 jeździło nie rzadziej niż co 2h.
2) Przystanki w Jurczycach.
Moim zdanie przystanków im mniej tym lepiej ponieważ wtedy jazda autobusu jest płynniejsza, nie trzeba tracić czasu na częste postoje. Niedorzeczne jest domaganie się kolejnego przystanku pod szkołą, który pociągnie za sobą koszty ustanowienia i niepotrzebnie spowolni linię. Taki kawałem każdy może przejść spokojnym spacerkiem, nawet dla osoby starszej nie stanowi to problemu. Ponadto uważam, że należy zlikwidować przystanek Jurczyce bar gdyż jest on niepotrzebny. Odległość między nim a Jurczyce podole jest mała, a w przypadku jego likwidacji dojście do Jurczyce podole albo do Radziszów Słoneczna nie będzie zbyt uciążliwe.

pozdrawiam
kamil
 
Posty: 1
Rejestracja: 24 Sty 2011, 22:26

Następna

Wróć do Ogłoszenia lokalne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron