MPK w Jurczycach!!!

Re: MPK w Jurczycach!!!

Postprzez BaKo » 24 Lut 2012, 10:30

Zgadzam się z wypowiedziami powyżej. Jest dużo gorzej, lepiej by było, żeby to 273 nie jeździło, a 213 jeździło częściej. Wracając teraz z Krakowa ok. godz. 17.00 trzeba się czasem przesiadać trzy razy. Dawniej wystarczał bilet MPK na 1 linię i co godzinę dojechało się do Krakowa, a teraz??!!! I komu się polepszyło??? Na pewno nie mieszkańcom Jurczyc, bo więcej czasu straci się na dojazd do Krakowa i trzeba więcej zapłacić!!! Beznadzieja z tym MPK!!!
BaKo
 
Posty: 20
Rejestracja: 30 Sie 2011, 13:34

Re: MPK w Jurczycach!!!

Postprzez Sołtys » 01 Mar 2012, 20:39

Nie ma znaczenia czy byłby 273 czy nie,zmiany w komunikacji miejskiej były zaplanowane w ten sposób aby ograniczyć kursy do Krakowa.
Po wprowadzeniu nowego rozkładu jest wiele problemów i skarg. Proszę o przesyłanie uwag dotyczących rozkładu bezpośrednio w formie pisemnej do urzędu lub przekazanie ich do mnie. Termin składania uwag mija 16 marca.
Sołtys
 
Posty: 65
Rejestracja: 18 Sty 2011, 14:51

Re: MPK w Jurczycach!!!

Postprzez andrew » 01 Mar 2012, 23:24

Tak sobie myśle ze z powodu zmian komunikacji nikt nie jest zadowolony. Mam pomysł (nie jestem znawcą ani ekspertem) generalnie chodzi o to że zmiany komunikacji najbardziej dotknęły pasażerów lini 213,223 skoro cała gmina ma problemy z kursami do krakowa dlaczego tylko te 2 linie zostały skrócone ?? natomiast 253,263 ilość kursów do krakowa została zwiększona, moim zdaniem zmiany komunikacji powinny w równym stopniu dotknąć wszystkich pasażerów!! dlatego proponuje żeby wszystkie wymienione autobusy jeździły co 2 kurs do krakowa. wtedy koszty komunikacji nie wzrosną. wszyscy powinni być zadowoleni. jak myślicie??
andrew
 
Posty: 4
Rejestracja: 18 Sty 2011, 16:26

Re: MPK w Jurczycach!!!

Postprzez BaKo » 02 Mar 2012, 14:52

Witam, zgadzam się całkowicie z poprzednikiem "andrew". Stojąc codziennie na przystanku Gołuchowice-Jurczyce o godz. 7.05, jedzie autobus 273 w stronę Grabia - też chciałabym tak podróżować, jedzie kierowca i dosłownie jedna osoba (codziennie od pon. do piątku). Po co ten autobus wogóle jeździ!!!!!!! To nie większy zysk byłby, jakby chociaż jeden kurs autobusu 213 ok. godz. 17.00 puścili z Krakowa do Krzęcina (jak był ten stary rozkład często wracałam tym autobusem i naprawdę był pełny). Nie wspomnę o autobusie 213 do Krakowa o godz. 7.11, kiedy to czasem trudno do niego wsiąść, bo jedzie dużo młodzieży do szkół nie tylko do Skawiny, ale również do Krakowa. A oczywiście jedzie ten najmniejszy autobus jakim dysponuje MPK. Zdarzyło się że parę razy nie zatrzymał się na przystankach w Rzozowie, bo był taki doładowany. Mam pytanie do P. Sołtysa, czy wystarczą uwagi tu wpisane?
BaKo
 
Posty: 20
Rejestracja: 30 Sie 2011, 13:34

Re: MPK w Jurczycach!!!

Postprzez lady » 04 Mar 2012, 12:35

Moim zdaniem 273 dopóki nie będzie jeździć swoją stałą trasą (przez Jurczyce), to możliwe że będzie miało niewielu pasażerów. Myślę że Jurczycanie chętnie jeździliby tym autobusem, gdyż byłby jedynym w naszej miejscowości, natomiast komu z np. Gołuchowic, Rzozowa chce się jeździć naokoło przez Radziszów, jeśli mają bezpośrednio i zapewne szybciej jadącego do Skawiny busa czy też 213...Mi by się nie chciało:P Ja mam prośbę, aby jechał jakiś mpk z Łagiewnik tak, aby zdążyć na 273 jadący ok.19. Bo jak na razie z tego co widzę w rozkładach jazdy- między 18.05 a 19.05 nic nie jedzie w stronę Skawiny natomiast 201 jedzie w tym przedziale godzinowym tylko 3 razy -a na nią też trzeba dojechać. Więc nawet jeśli się chce jechać tym 273 to ciężko na niego zdążyć...
lady
 
Posty: 8
Rejestracja: 08 Lut 2011, 15:42

Re: MPK w Jurczycach!!!

Postprzez WełnianeElDorado » 04 Mar 2012, 17:30

To co nam zafundowano nową organizacją linii autobusowych aglomeracyjnych to najgorsze z najgorszych co mogło spotkać mnie mieszkańca Jurczyc dla którego linia 213 była jedyną alternatywą dla dojazdu do i z pracy w Krakowie.To co według Gminy miało usprawnić komunikację stało się klapą i totalną kompromitacją tych którzy do tego doprowadzili.Centrum przesiadkowe Skawina Cmentarz w obecnym rozkładzie jazdy to bezsensowna bzdura , wystarczy przeanalizować godziny przyjazdu w to miejsce autobusów 253 z Krakowa po godzinie 17 i odjazdów z tego miejsca 213 w kier. Krzęcina .Np.jadąc z Krakowa 253 odjazd 17.55 planowany przyjazd Skawina Cmentarz 18.20 przez ostatnie 2 tygodnie przyjeżdża na ten przystanek 18.23 lub kilka minut póżniej.Najczęściej gdy 253 dojeżdża do Cmentarza to pasażerowie widzą tylko ogon 213 z 2 lub 3 pasażerami na pokładzie.W ciągu 2-ch tygodni udało mi sie tylko raz przesiąść na 213 i to po sprinterskim biegu.To samo dotyczy przystanku Skawina Rynek i połączeń 263 z Krakowa z 213 jadącą w kierunku Krzęcina.Linia 273 w obecnej trasie i godzinach kursowania to następny niewypał.W czasie gdy duża grupa ludzi czeka na przystanku Gołuchowice Jurczyce na załadowaną jak zwykle 213 do Krakowa przed nami defiluje 273 w kierunku miejscowości Grabie z 1 dosłownie jedną pasażerką codziennie przez dwa tygodnie tą samą siedzącą na tym samym miejscu."Gratulacje" dla pomysłodawców.
WełnianeElDorado
 
Posty: 3
Rejestracja: 09 Lut 2011, 21:41

Re: MPK w Jurczycach!!!

Postprzez Kate » 07 Mar 2012, 19:38

Mam nadzieję, że coś zmienią w kwestii 213 zwłaszcza teraz jak bilety na mpk maja być znowu droższe (naszczęście podwyżka nie dotyczy biletów miesięcznych). Z przesiadkami fatalna sprawa. Marnuje się tylko czas i jeździ w stresie czy zdąży się przesiąść czy też nie...To jest wielka niesprawiedliwość, że jednym się zwiększa ilość kursów i trase pozostawia bez zmian a inni są skazani na męczące, stresujące przesiadki i jeszcze musza za to więcej płacić...
A co do 273 to zaczyna nim jeździć trochę więcej osób...jedzie dłużej niż 213 bo około 20 minut i robi duże koło może jak bedzie przez Jurczyce jeździł to szybciej przejedzie. ..Trochę niefajne jednak jest to, że bilet miesięczny na taką "połówkową" linię kosztuje tyle co bilet na każdą normalną linie aglom. jadąca do Krakowa a linia ta ma taką krótką trase tylko do Skawiny, ma tylko 7 kursów, w niedziele nie jeździ wcale a wczoraj jeszcze np jeden kurs wypadł z nieznanych mi przyczn (pewnie awaria) ale nie dali rezerwowego autobusu nawet:(
Kate
 
Posty: 7
Rejestracja: 06 Gru 2011, 16:14

Re: MPK w Jurczycach!!!

Postprzez BaKo » 08 Mar 2012, 14:32

Witam,
widać wielu osobom nie podoba się nowy rozkład jazdy MPK (chodzi o 213). Może pan sołtys wydrukował by te uwagi z forum i przekazał do UMiG. Myślę, że warto jeszcze napisać do UMiG (ja to zrobiłam). Im będzie nas więcej, to lepiej - może coś się uda zmienić.
BaKo
 
Posty: 20
Rejestracja: 30 Sie 2011, 13:34

Re: MPK w Jurczycach!!!

Postprzez karolina » 12 Mar 2012, 17:34

Według mnie to, co zrobiło nam MPK nie jest dla nikogo korzystne. Ani dla młodzieży ani dla starszych osób. Przykłady były przez moich poprzedników podawane różnorakie, i w pełni się z nimi zgadzam. To jest nie do pomyślenia,ze będąc uczennica i chodząc do szkoły na dwie zmiany, jak to jest w większości krakowskich szkol, nie mam ani czym dojechać ani czym wrócić ze szkoły. Połączenia są tak fatalne, ze to się w głowie nie mieści. A kursy 253, 263 czy chociażby innych autobusów które mogłyby zgrać się z autobusem 213 bądź 273 czy to by połączyć te kursy chcąc dostać się do Krakowa, czy w druga stronę, Jurczyc jest wprost nie możliwe. Często są to ułamki sekund, kiedy przyjeżdża się do Skawiny i widzi się uciekający autobus na który próbowano zdążyć. I później przez długi czas nie jedzie kompletnie nic co większość osób by usatysfakcjonowało. Ostatnio byłam świadkiem, gdy po godzinie 16 najpierw jechało 213 tak doładowane ze ludzie jechali na drzwiach, nie minęły dwie minuty jechało 273 z dosłownie dwoma osobami, a jakieś kolejne dwie trzy minuty potym jechał bus. To raczej nie jest normalne zjawisko, zważając na to, ze potem w przeciągu jakiś dwóch godzin, nie jedzie nic ani z Krakowa ani ze Skawiny. To nie jest normalne ze ostatni kurs z Krakowa naszego 213 jest o godzinie 15 coś. I jak tu uczniowie maja wracać gdy na przykład kończą przed ósma ? a wtedy już nawet ze Skawiny ciężko zdążyć na coś w nasze strony. I ogólnie rzecz ujmując, zamiast wypisywać, jak to źle się stało, trzeba było by się zebrać, puścić listę po naszej miejscowości, zebrać podpisy, bo żeby podpisać się to raczej każdy ta chwile znajdzie, a można coś zdziałać, jeśli będzie nas dużo. W Krzęcinie już ten pomysł funkcjonuje na całego. A to jest tylko i wyłącznie w naszym interesie teraz by powróciło przynajmniej tak jak było 213. A Pan Sołtys, czytając nasze wypowiedzi, a zapewne to robi, zważając ze powinien kontrolować sytuacje w naszej miejscowości, mógłby zrobić jakieś zebranie, badź sformułować wniosek od wszystkich i zacząć działać, bądź zacząć współpracować z Sołtysem w Krzęcinie, z racji iż połączenie kilku miejscowości, na pewno da większy efekt, bo sam sołtys w Krzęcinie nic nie zdziała, jeśli się inne miejscowości nie dołącza do współpracy. . Dziękuje, pozdrawiam .
karolina
 
Posty: 2
Rejestracja: 05 Gru 2011, 16:59

Re: MPK w Jurczycach!!!

Postprzez WełnianeElDorado » 16 Mar 2012, 22:48

ZARZĄD INFRASTRUKTURY KOMUNALNEJ I TRANSPORTU W KRAKOWIE
ul. Centralna 53, 31-586 Kraków, centrala tel. +48 12 616 7000, fax: +48 12 616 7417 ,email: sekretariat@zikit.krakow.pl

ZIKiT/S/21771/12/TP/16533 Kraków, dnia 14.03.2012 r.

Dotyczy: zmian w komunikacji aglomeracyjnej na terenie Gminy Skawina.






Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie w odpowiedzi na Pana e-mail z dnia 21 lutego br. w sprawie zmian w funkcjonowaniu komunikacji aglomeracyjnej na terenie gminy Skawina uprzejmie zwraca się o przyjęcie poniższych informacji.
Zgodnie z zapisami Ustawy o samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990 r.(tekst jednolity Dz. u. z 2001r. Nr 142 poz.1591 z późn. zm.) na samorządzie Gminy spoczywa obowiązek zaspakajania zbiorowych potrzeb w zakresie lokalnego transportu zbiorowego w formie zadania własnego o charakterze użyteczności publicznej, co wynika z art.7 ust.1 pkt.4 i art.9 ust.4.
Realizacja komunikacji aglomeracyjnej na terenie Gminy Skawina wynika z zawartego Porozumienia Międzygminnego w sprawie wspólnej realizacji zadań w zakresie lokalnego transportu zbiorowego. Zgodnie z zawartym Porozumieniem samorząd będący jego uczestnikiem dofinansowuje zamówione usługi przewozowe w stopniu określonym w porozumieniu i wszelkie zmiany w kursowaniu linii autobusowych w ramach zawartego porozumienia, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie jako organizator usług przewozowych, wprowadza na wniosek lub po uzgodnieniu z właściwym samorządem, w tym przypadku z Gminą Skawina.
Wprowadzone na wniosek Burmistrza Miasta i Gminy zmiany w komunikacji aglomeracyjnej na terenie Gminy Skawina aktualnie są monitorowane zarówno przez Urząd Miasta i Gminy Skawina, jak i tutejszą Jednostkę. Po otrzymaniu uwag od pasażerów w tym uwzględniając również Pana uwagi przesłane do tutejszego Zarządu i po dokonaniu ich analizy oraz na podstawie obserwacji w razie takiej potrzeby dokonane zostaną korekty.
Ponadto tutejsza jednostka informuje, że zgodnie z przepisami ustawy z dnia 12 lutego 2010 roku o zmianie ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne oraz niektórych ustaw, wszelkie wnioski i podania (żądania, wyjaśnienia, odwołania, zażalenia) w formie elektronicznej, powinny być wnoszone za pomocą Elektronicznej Skrzynki Podawczej ePUAP, dostępnej na stronie internetowej www.zikit. krakow.pl.




Otrzymują:
1 x Adresat Z-ca Dyrektora
1 x a/a ds. Transportu Publicznego
Do wiadomości:
Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Pan Adam Najder Grzegorz Sapoń
ul. Rynek 1 32 – 050 Skawina
WełnianeElDorado
 
Posty: 3
Rejestracja: 09 Lut 2011, 21:41

Poprzednia

Wróć do Ogłoszenia lokalne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron